0912-943-7871 ApplyRoad@gmail.com

تصویب وام ۱۰۰ میلیون تومانی ساخت و خرید مسکن استادان

ApplyRoad اخبار دانشگاهی تصویب وام ۱۰۰ میلیون تومانی ساخت و خرید مسکن استادان
تصویب وام ۱۰۰ میلیون تومانی ساخت و خرید مسکن استادان

اخبار دانشگاهی

تصویب وام ۱۰۰ میلیون تومانی ساخت و خرید مسکن استادان

ارسال شده توسط ApplyRoad

انتشار: سی ام تیرماه ۱۳۹۳

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه نیوز، معاون اداری مالی وزارت علوم با بیان اینکه بزرگترین چالش این وزارتخانه طرحهای عمرانی نیمه کاره میباشد، از تصویب وام ۱۰۰ میلیون تومانی خرید و ساخت مسکن استادان در شورای پول و اعتبار، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد حسین امید از فراهم شدن امکان قانونی تکمیل طرحهای تملک دارایی های سرمایه ای دانشگاهها، موسسات آموزشی و پژوهشی توسط خیّرین خبر داد.

وی با اشاره به حجم وسیع طرحهای عمرانی نیمه کاره دانشگاهها و موسسات آموزشی و پژوهشی، تامین اعتبار لازم برای تکمیل و راه اندازی این طرحهای عمرانی را بزرگترین معضل و چالش وزارت علوم در حوزه فعالیت های عمرانی عنوان کرد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با ابراز نگرانی نسبت به وضعیت طرحهای عمرانی نیمه کاره دانشگاهها و موسسات آموزشی و پژوهشی، اظهار داشت: با حجم اعتبارات عمرانی موجود و لحاظ نکردن تورم سالانه، تکمیل طرحهای عمرانی نیمه کاره دانشگاهها و موسسات آموزشی، پژوهشی حداقل بیست سال به درازا می کشد، در این صورت بسیاری از این طرحها قبل از تکمیل و راه اندازی فرسوده خواهند شد و عمر مفید استفاده از این طرحها به شدت کاهش خواهد یافت.

رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم با اشاره به خدمات خیّرین در حوزه های مختلف، بهترین و مطمئن ترین راه برای تکمیل و بهره برداری از این طرحها و جلوگیری از فرسوده شدن آن را ورود و حضور خیّرین در این عرصه دانست.

امید با بیان اینکه در گذشته امکان و بستر قانونی لازم برای تکمیل طرحهای تملک دارایی های سرمایه ای دانشگاهها و موسسات آموزشی و پژوهشی به دست خیّرین فراهم نبود، از ظرفیت ایجاد شده در بند (ح) تبصره ۲۰ قانون بودجه سال ۱۳۹۳ و آئین نامه اجرایی آن خبر داد و یادآور شد که با تصویب این آئین نامه در هیات وزیران، بستر و امکان قانونی لازم برای حضور و مشارکت خیّرین در طرحهای عمرانی نا تمام با استفاده از تسهیلات بانکی فراهم شده است.

رئیس کمیته خیّرین وزارت علوم با دعوت از خیّرین برای حضور در عرصه آموزش عالی و تکمیل طرحهای عمرانی نیمه کاره، زیر ساختهای آموزش عالی کشور را جهت حضور خیّرین مناسب و آماده دانست.

به گزارش مهر، وی همچنین میزان تسهیلات جدید ساخت و خرید مسکن اعضای هیئت علمی را اعلام کرد.

امید در این خصوص، اظهار داشت: تسهیلات ساخت و خرید مسکن اعضای هیئت علمی که پیش از این به ترتیب ۳۵۰ و ۴۵۰ میلیون ریال بود، با پیشنهاد وزارت علوم و تصویب شورای پول و اعتبار به مبلغ یک میلیارد ریال افزایش یافت.

وی افزود: اعضای هیئت علمی متقاضی استفاده از تسهیلات مسکن می توانند طبق روال گذشته، با در دست داشتن معرفی نامه از دانشگاه / مؤسسه خود به ستاد امور رفاهی اعضای هیئت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مراجعه و در خواست خود را ارائه کنند.

  • تیر ۳۰, ۱۳۹۳

نوشته شده توسط ApplyRoad

دریافت کدهای تخفیف مناسبتی

اطلاعات شما دریافت شد، متشکریم.

زمان ارسال اطلاعات مشکلی پیش آمد، لطفا دوباره امتحان کنید.

ApplyRoad will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.