0912-943-7871 ApplyRoad@gmail.com

تدوین طرح اشتغال زایی دانش آموختگان

ApplyRoad اخبار دانشگاهی تدوین طرح اشتغال زایی دانش آموختگان

اخبار دانشگاهی

تدوین طرح اشتغال زایی دانش آموختگان

ارسال شده توسط ApplyRoad

انتشار: پانزدهم تیرماه ۱۳۹۷

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: طرح مهارت افزایی و اشتغال زایی دانش آموختگان دوره کارشناسی تدوین شده و به زودی به دانشگاه ها ابلاغ می شود.

به گزارش اپلای رود به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی شریعتی نیاسر ظهر امروز در نشست خبری در وزارت علوم گفت: شعار سال تحصیلی آینده مهارت افزایی و ارتقای توان اشتغال پذیری دانش آموختگان است.

وی افزود: این شعار در چهار محور اجرا خواهد شد.

معاون آموزشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: در این راستا طرح جامع مهارت افزایی و اشتغال زایی دانش آموختگان تبیین شده و به زودی به دانشگاه ها ابلاغ می شود.

شریعتی نیاسر خاطرنشان کرد: عملی کردن دروس کاربردی رشته ها در کلیه دانشگاه های کشور یکی از محورهای اجرای این طرح جامع است که بر این اساس نظارت جدی، عملی و حقوقی بر فعالیت دانشگاه ها خواهیم داشت.

وی عنوان کرد: اجرای دروس اختیاری در دانشگاه ها از دیگر محورهای اجرای طرح مهارت افزایی است که در دو سطح مهارت های تخصصی پایه و مهارت های عمومی اجرا خواهد شد.

معاون آموزشی وزارت علوم تاکید کرد: افزایش سطح مهارت های تخصصی و عمومی توانمندی دانش آموختگان برای پیدا کردن شغل را افزایش می دهد.

وی تاکید کرد: در برخی موارد شاهد آن هستیم که دانش آموختگان دانشگاه های برتر ما نمی توانند مهارت های خود را در بازار کار ارائه کنند.

معاون آموزشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: موضوع کارورزی از دیگر برنامه های این وزارتخانه است که پیگیری خواهد شد.

شریعتی نیاسر اظهار داشت: رصد دانش آموختگان موضوع دیگری است که در اجرای طرح مهارت افزایی عملیاتی خواهد شد که این موضوع بیشتر باید از سوی دانشگاه ها اجرایی شود.

وی تاکید کرد: تمامی برنامه هایی که در زمینه مهارت افزایی تدوین شده مربوط به دانشجویان مقاطع کارشناسی است.

معاون آموزشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: برای اجرای این طرح از سازمان برنامه و بودجه درخواست اعتبار ۱۴۰ میلیارد تومانی کردیم که قول هایی داده اند و امیدواریم عملیاتی شود.

شریعتی نیاسر تاکید کرد: این اعتبار برای کمک به اجرای این طرح به دانشگاه ها اختصاص داده خواهد شد.

وی اضافه کرد: بیکاری دانش آموختگان از دغدغه های مقام معظم رهبری و مسئولان نظام است که اجرای طرح مهارت افزایی در دانشگاه ها می تواند بخش زیادی از این دغدغه را رفع کند و ضمانت اجرای این طرح پیوند معاونت های آموزشی و پژوهشی در دانشگاه هاست.

 

دانشگاهیان توطئه های استکبار جهانی را خنثی می کنند.

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: اکنون شاهد فشارهای سنگین استکبار جهانی به کشور هستیم که بر اساس گفته مقام معظم رهبری وارد جنگ اقتصادی شده ایم و ما معتقدیم جامعه دانشگاهی کشور به طور قاطع و جدی در راستای خنثی سازی توطئه استکبار جهانی گام برمی دارد.

شریعتی نیاسر خاطرنشان کرد: جامعه دانشگاهی به پیام مقام معظم رهبری و صحبت های رئیس جمهور لبیک می گویند و مانند گذشته پشت نظام ایستاده اند.

وی اضافه کرد: دانشگاه ها با حساسیت موضوع را دنبال می کنند چرا که معتقدیم سیاست های قلدرمابانه استکبار جهانی و تحریم ها زمینه ایجاد فرصت های جدید را برای کشور فراهم می کند.

برنامه های وزارت علوم برای صرفه جویی

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: شرایط فعلی کشور بستری را فراهم کرده تا با اعتبار و بودجه های اندک کارهای بزرگ انجام دهیم که در این راستا وزارت علوم نیز برنامه هایی برای صرفه جویی تدوین کرده است.

شریعتی نیاسر عنوان کرد: هدایت پروژه های دانشجویی و رساله های دکتری در راستای نیازهای جامعه و حضور بخش خصوصی در توسعه  آموزش عالی از جمله این برنامه هاست.

وی تاکید کرد: ساماندهی موسسات آموزش عالی که یکی از اولویت های آمایش آموزش عالی است از برنامه هایی است که می تواند به صرفه جویی کمک کند.

معاون آموزشی وزارت علوم تاکید کرد: همچنین در شرایط فعلی باید تمامی زیرنظام های آموزشی با یکدیگر هم افزایی داشته باشند تا از هدر رفت نیرو و سرمایه جلوگیری کنیم.

شریعتی نیاسر خاطرنشان کرد: اگر همه دنیا به کشور فشار بیاورند اما دانشگاهیان در خط مقدم نظام و دولت پای کار ایستاده اند.

حذف رشته های کم متقاضی

وی تاکید کرد: حذف و جمع شدن رشته های کم متقاضی و رشته هایی که با بازار کار انطباق ندارد از دیگر برنامه های وزارت علوم برای صرفه جویی در فعالیت هاست.

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: رشته هایی که سربار دولت هستند و در دانشگاه های سطح سه و چهار وجود دارند بازنگری می شوند و راهکاری تدوین می شود که کمتر از اعتبار دولتی استفاده کنند.

وی اظهار داشت: جلوگیری از تکثیر پایان نامه ها و رساله ها از دیگر برنامه های وزارت علوم است که بخشنامه ای نیز در این زمینه به دانشگاه ها ابلاغ شده است.

شریعتی نیاسر خاطرنشان کرد: بر اساس این بخشنامه به دانشگاه ها تکلیف شده که از چاپ پایان نامه ها و رساله ها جلوگیری شود و این موارد به صورت نسخ الکترونیکی ارائه شود.

وی اضافه کرد: فرصت های مطالعاتی داخل مربوط به استادان در حال توسعه است و آموزش عالی نیز از این موضوع حمایت می کند.

وی اظهار داشت: حمایت از دانشجویان تحصیلات تکمیلی به خصوص دانشجویان مقطع دکتری از دیگر برنامه های وزارت علوم است که میزان وام مربوط به دانشجویان این دوره از ۶۰ میلیارد تومان به ۲۵۰ میلیارد تومان در سال جاری رسیده است و این بودجه همه دانشجویان متقاضی را تحت پوشش قرار می دهد.

  • تیر ۱۵, ۱۳۹۷

نوشته شده توسط ApplyRoad

دریافت کدهای تخفیف مناسبتی

اطلاعات شما دریافت شد، متشکریم.

زمان ارسال اطلاعات مشکلی پیش آمد، لطفا دوباره امتحان کنید.

ApplyRoad will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.